کنه ی مرکبات

کنه ی مرکبات

یکی از عوامل خسارت ­زا در باغ مرکبات، کنه ­های زیان آور است و نقش بسیار زیادی را در کاهش تولید مرکبات دارند. امروزه از بین کنه­ های گیاه­خوار در باغ مرکبات، کنه قرمز مرکبات Panonychus citri از مهم­ترین آفات در نهالستان­ ها، و باغ ­های جوان محسوب می­شود.

این آفت بر روی بیش از 80 گونه گیاهی از جمله مرکبات تغذیه می­کند. کنه قرمز مرکبات یکی از آفات مهم مرکبات در شمال ایران است و به انواع درختان مرکبات نیز حمله می­کند. این آفت با پتانسیل بالای تولید مثلی و سبک زندگی کوتاه، اغلب پس از چن کاربرد، مقاومت سریع به بسیاری از آفت­کش­ها پیدا می­کند.

خسارت کنه قرمز مرکبات:

یکی از آفات کلیدی مرکبات در بسیاری از قاط جهان است. این آفت با استفاده از قطعات دهانی زننده مکنده خود به شاخه­ها، برگ­ها و میوه­ها خسارت وارد می­کنند. کنه قرمز مرکبات در قسمت فوقانی برگ مرکبات و از محتویات سلول برگ­ها تغذیه کرده و در صورت آلودگی شدید برگ­ها به این آفت، نقاط خاکستری با نقره­ای در سطح برگ ایجاد و باعث کاهش فتوسنتز برگ­ها می­گردد.

این آفت باعث سرخشکیدگی شاخه­ها شده و قدرت رشد و نمو گیاه را کاهش می­دهد. همچنین در اثر خسارت شدید این آفات، میوه­های به شکل نارس و سبز کم رنگ در آمده و حتی میوه­های رسیده هم به رنگ زرد کهربایی می­شوند. در صورت افزایش تراکم جمعیت در زمان گلدهی مرکبات، کنه قرمز روی گلبرگ­ها و غنچه­ها نیز قابل مشاهده بوده و موجب ریزش غنچه­ها و گل­های مرکبات می­گردند.

با این حال، تاثیر واقعی تغذیه کنه­ها روی میزان تبادلات گازی برگ، ظاهرا به خوبی آسیب برگی آن، قابل رویت نیست. آلوده شدن درختان با تراکم­های بالای این آفت و نیز ایجاد تنش خشکی مانند بادهای خشک معتدل و کم بودن رطوبت خاک، منجر به ریزش برگ­ها، ریزش میوه و سرخشکیدگی شاخه­های جوان می­شود. این شرایط خشک اغلب در پاییز، اوایل زمستان و بهار اتفاق می­افتد. ریزش برگ­ها اغلب از بالای درختان آلوده به این آفت شروع می­شود.

این آفت در شمال کشور 19 نسل در سال داشته و کوتاه­ترین نسل آن مربوط به تابستان، به مدت 9 روز و طولانی­ترین آن مربوط به زمستان، به مدت 50 روز و به طور متوسط، هر نسل آن 3/19 روز طول می­کشد و معمولا بسته به شرایط آب و هوایی مناطق آلوده، بین 19 – 15 نسل در سال تولدی می­کند.

علت طغیان جمعیت­های کنه قرمز مرکبات ممکن است در اثر اختلال در اکوسیستم باغی، به طور عمده ناشی از کاربرد گسترده از آفت­کش­های غیر هدف باشد و این امر منجر بهه کاهش فشار دشمن طبیعی بر روی کنه قرمز مرکبات می­گردد.

محققان در بررسی­های خود نشان دادند در اثر کاربرد گسترده کنه­کش­ها، با توجه به چرخه زندگی کوتاه و نرخ باروری بالای این آفت، به توسعه مقاومت در این آفت به بسیاری از کنه­کش­ها می­گردد.

علاوه بر این، بسیاری از کنه­کش­ها تولید سمیت نامناسب برای میوه­ها ایجاد کرده و نیز باعث به خطر افتادن سلامت انسان و محیط زیست می­گردد. البته امروزه بشر به این درک رسیده است که آفت­کش­ها را برای کنترل جمعیت آفت، به زیر سطح زبان اقتصادی استفاده کند نه برای کشتن کامل آفات.

به همین دلیل این نگرانی­ها منجر به تجدید نظر در خصوص استفاده از شکارگرهای کنه­ها برای کنترل بیولوژیک کنه­های نارتن، به خصوص کنه قرمز مرکبات گردید.

کیفیت خارجی از قبیل رنگ و شکل، تحت تاثیر عوامل محیطی (زنده و غیر زنده) قرار دارد. در مناطق مرکبات خیز، هنگامی که درجه حرارت بالا است. میزات کلروفیل باقی مانده در پوست میوه­های پرتقال و نارنگی زیاد است، اما به محض پائین آمدن دمای هوا و خاک از 15 درجه سانتی­گراد، کلروفیل کاهش پیدا کرده و کلروپلاست­ها به کروموپلاست­ها تغییر شکل می­دهند.

ظهور لکه­ها روی میوه، بازار پسندی میوه­ها را کاهش می­دهد و این عارضه ممکن است توسط انواع آفات مرکبات به وجود آید. بررسی­ها نشان داد از بین آفات مرکبات، کنه قرمز مرکبات با تغذیه از پوست میوه مرکبات، باعث ایجاد لکه­ها روی میوه شده و میزان بازار پسندی به شدت کاهش می­دهد.

همچنین در اثر تغذیه این آفت از پوست میوه، با از دست رفتن آب میوه، خاصیت انبارداری میوه­ها شدیدا کاهش می­یابد.

 

 

7 ماه پیش بازدید141

دیدگاه کاربران فیداست

لطفا دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید