مینا ترابی

مینا ترابی

گلخانه,فنآوری های نوین,تغذیه گیاهان
اطلاعات تخصصی
تحصیلات

خلاصه عملکرد و مهارت ها

این صفحه را به اشتراک بگذارید

پرسش های پاسخ داده شده

 • بیماری گیاه اگاو

  پاسخ

  درود به شما همراه عزیز.

  گیاه آگاو جزو گیاهان مناطق گرمسیری بوده و نسبت به سایه و سرما بسیار حساس است. اگر دقت کنید برگ های شما به حالت رنگ پریده و سبز کمرنگ بوده و با گذشت زمان تمام برگ ها به این حالت تبدیل میشن. پس در قدم اول برگ آسیب دیده را جدا کرده و محل گلدان را به پنجره نورگیر نزدیک کنین. اب به مقدار لازم و در صورت خشک شدن گیاه به گلدان داده بشه و اگر خاک گلدان همیشه خیس و حالت باتلاقی داره، حتما باید خاک گلدان عوض بشه تا مشکلی برای ریشه بوجود نیاد.

  امیدوارم هرچه سریعتر زیبایی گلدان شما به حالت اول برگرده.

 • زرد شدن برگ بامبو

  پاسخ

  سلام خدمت شما دوست گرامی.

  اولین نکته این که در نگهداری بامبو نباید آب زیادی در گلدان ریخته بشه و فقط 2 تا 4 بند انتهایی به همراه ریشه باید در آب قرار گرفته و آب به مقدار زیاد، برای گیاه ایجاد مشکل میکنه. در مورد گیاه شما به احتمال زیاد آب مورد استفاده دارای املاح زیادی بوده و گیاه به این املاح واکنش نشان داده. به خاطر داشته باشید که برای استفاده از آب، باید حدودا 24 ساعت آب را در ظرفی گذاشته تا تمامی کلر آن از بین بره و سپس از آب استفاده کنین. هر 20 روز باید آب گیاه بامبو عوض شده و ظرف را نیز به طور کامل با مواد شوینده شستشو بدید و بعد از خشک شدن کامل، گیاه را در گلدان قرار بدین. به هیچ عنوان از آب معدنی برای گیاهتون استفاده نکرده چون املاح فراوانی داره. بعد از تعویض آب از کود یا قطره مخصوص بامبو طبق دستور استفاده کرده و گلدان را در معرض وسایل حرارتی یا سرمایشی قرار ندهید. بهترین دما برای رشد بامبو، 22 تا 24 درجه و نور غیرمستقیم است.

  موفق و پیروز باشید.

 • زرد شدن برگ های باباآدم

  پاسخ

  سلام وقت بخیر.

  دوست عزیز یکی از دلایل اصلی زرد شدن برگ های بابا آدم، آبیاری زیاد و نامنظم گلدان بوده و شما باید ریتم مناسبی را برای آبیاری انتخاب کنین. همیشه برای هر گلدانی باید حدودا دو تا سه سانتیمتر خاک را کنار زده و اگر خشک بود آب داده بشه. چون آبیاری زیاد و خیس بودن خاک باعث پوسیدگی ریشه شده و اثرات آن در برگ دیده میشه. هر زمان که آب از زیر گلدان خارج شد، آبیاری را متوقف کنید و آب را از زیر گلدان تخلیه کنید. با توجه به عکس گلدان شما برای گیاهتون سایز مناسبی نداره و باید کمی بزرگتر باشه پس گلدان را عوض کرده و پاجوش رو در گلدان دیگری بکارید. با رعایت آبیاری و کوددهی گیاه شما دوباره سرحال و زیبا میشه.

 • وجود آفت در میوه بادمجان

  پاسخ

  سلام وقت بخیر.

  دوست عزیز بوته های شما مورد حمله پروانه میوه خوار قرار گرفته و این کرم کوچک در واقع لارو پروانه می­باشد. این پروانه بر روی دیگر محصولات مانند سیب زمینی، گوجه و سیب زمینی شیرین نیز مشاهده می­شود. لاروها ابتدا از برگها و سرشاخه ها تغذیه کرده و سپس به میوه حمله می­کند. همانطور که مشاهده کردید با لاروها در مدت زمان کوتاهی، با تغذیه از گوشت میوه، آن را از بین می­برند. جهت پیشگیری می­توان با استفاده از یک تا دو عدد از تله های فرمونی این آفت را ردیابی نمود و قبل از آسیب جدی با این حشره مقابله نمود. در اولین قدم میوه های آلوده و بوته های دارای آلودگی شدید، از مزرعه حذف شده و به صورت اصولی از بین بروند. می­توان با استفاده از تعداد زیادی از تله های فرمونی و قرار دادن در مکان های مختلف مزرعه، جنس نر را به دام انداخته و از تخمریزی نسل بعد جلوگیری نمود. به منظور کنترل شیمیایی می­توان از سموم مالاتیون و ایمیداکلوپراید، استفاده نمود.