پرتو نار


پرتو نار

شرکت پرتونار در سال 1374 با هدف فراهم کردن نهاده های کشاورزی مورد نیاز کشور با کیفیت مطلوب برای جامعه کشاورزی ایران و کشورهای همسایه، در استان تهران ، سپس استان البرز و شهرک صنعتی اشتهارد فعالیت خویش را آغاز نمود.عمده محصولات این شرکت به شکل سموم دفع آفات نباتی در فرمولاسیون های رایج ، روغن های امولسیون شونده گیاهی و کودهای مایع و جامد می باشد که کلیه مواد اولیه پس از تهیه از منابع معتبر و انجام آزمایش های متعدد بر روی آنها ، جهت تولید انبوه ، روانه بخش تولید شده و پس از تایید نهایی کیفیت و بسته بندی به سراسر کشور ارسال میگردد .مجموعه شرکت های پرتونار مفتخر است در راستای اهداف خود در افزایش کیفیت ، موفق به دریافت گواهینامه ISO گردیده و در حال حاضر دارای گواهینامه ISO9001, ISO 14001 , ISO18001  و نیز گواهی CE جهت صادرات محصولات خود به اروپا می باشدکارخانه شرکت پرتونار توسط افراد متخصص و باتجربه مدیریت می شود و دارای جدیدترین تجهیزات و آزمایشگاههای به روز می باشد که قادر است بیش از 35 محصول متفاوت، با کیفیت بالا تولید کند. عمده محصولات این شرکت به شکل سموم دفع آفات گیاهی در فرمولاسیون های رایج EC , SL , WP , G , B , SC , EW , FS , DS ,SP  روغن های امولسیون شونده گیاهی و کودهای مایع و جامد می باشد.  گروه پرتونار در همکاری های بین المللی خود یک همکاری مضاعف با مشهورترین و معتبرترین کمپانی های همکار خود مانند Belgian Omnichem, Italian Arona, Singaporean Zagro دارد.  

شرکت آریان طب پرتو در سال 1386 به عنوان زیرمجموعه ای از شرکت پرتونار تأسیس شد. آریان طب پرتو در راستای اهداف استراتژیک گروه پرتونار از همان ابتدای شروع کار خود، روی فعالیتهای بیولوژیکی به عنوان نسل جدیدی از آفتکش ها، برای کنترل آفات متمرکز شد. شرکت آریان طب پرتو با هدف معرفی و توسعه روش های نوین کنترل غیرشیمیایی آفات و بیماریهای گیاهی تأسیس شد . به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار در راستای برنامه ریزی سازمان حفظ نباتات کشور، کاربرد و استراتژی مدیریت تلفیقی آفات و به کارگیری تمام امکانات لازم جهت کنترل آفات و بیماری ها با کاربرد تجهیزات مبارزه غیرشیمیایی ، انواع فرمون ها و جلب کننده های آفات گیاهی ، عوامل بیولوژیک میکرو و عوامل بیولوژیک ماکرو مدنظر قرارداده است .این مجموعه با تیمی متخصص و برخوردار از تجارب حرفه ای کاری، آماده ارائه خدمات فنی مشاوره ای در جهت کاهش و کنترل بهتر خسارت عوامل خسارت زای گیاهی ، استفاده کمتر از آفت کش ها ی شیمیایی پرخطر و برگزاری دوره های آموزشی، همایش ها و سمینارهای کشاورزی می باشد .

متری بوزین 70%WP
متری بوزین 70%WP

متری بوزین از گروه تریازینون که بر روی طیف وسیعی از علف های هرز پهن برگ در بسیاری از محصولات زراعی موثر می باشد

پاراکوات 20% SL
پاراکوات 20% SL

دیفنوکونازول 3% DS
دیفنوکونازول 3% DS

این سم از بیوسنتز ارگوسترول جلوگیری می کند. موارد مصرف آن در ایران علیه سیاهک پنهان، آشکار و پاکوتاه گندم، به صورت ضدعفونی بذور می باشد.

ایمیدا کلوپرید 35% SC
ایمیدا کلوپرید 35% SC

ایمیداکلوپرید علیه آفات مهم نباتی به ویژه مکنده ها می باشد . این سم روی گیرنده های نیکوتینیک استیل کولین در سیستم عصبی مرکزی حشره اثر می گذارد .دوره کارنس این سم 15 تا 21 روز است

فن پروپاترین 10%EC
فن پروپاترین 10%EC

فن پروپاترین از گروه پایرتروئید ها مصنوعی است ، این سم تحرک انواع کنه ها ( مگس های سفید و لارو پروانه ها) را روی درختان میوه نباتات زراعی ، سبزیجات و گیاهان زینتی کنترل می کند

پروفنوفوس 50% EC
پروفنوفوس 50% EC

پروفنوفوس از گروه فسفره آلی است که با مهار آنزیم کولین استراز سبب اختلال در سیستم عصبی مرکزی حشره شده و در نهایت منجر به مرگ آن میشود .