تکنولوژی های جدید برای سنجش وضعیت گیاهان

تکنولوژی های جدید برای سنجش وضعیت گیاهان

9 ماه پیش بازدید294

به کارگیری روبات ها برای کار در مزرعه جذابیت های زیادی دارد. روبات ها سخت کوش، قابل برنامه ریزی و خستگی ناپذیر هستند. البته در حال حاضر قیمت این نوع تکنولوژی ها نسبتا زیاد است ولی در دراز مدت می توانند موجب کاهش هزینه نیروی انسانی،سموم ، آفت کش ها و کودها  و همچنین موجب بهبود عملکرد و افزایش بهره وری مزارع شوند و به سالم تر ماندن محیط زیست کمک کنند.

مدیر یکی از شرکت های طراح این روبات ها می گوید :

(( این تکنولوژی، هر گیاه را به طور خاص در مزرعه زیر نظر می گیرد و انواع داده های مختلف در مورد آن گیاه را  جمع آوری می کند. بدین منظور ، موقعیت مکانی گیاه را مشخص می کند، نیازهای غذایی آن را می سنجد ، محیط پیرامونی آن را در نظر می گیرد و با کمک این اطلاعات یک برنامه ریزی هوشمندانه برای هر گیاه انجام می دهد.  به کمک این تکنولوژی به دنبال یافتن پاسخ  برای پرسش هایی هستیم مانند : وضعیت سلامتی گیاه  چگونه است؟ نیازهای غذایی آن چیست؟ آیا این گیاه زراعی است یا علف هرز؟

این تکنولوژی تلاش می کند تا برای کنترل چالش هایی مانند تغییرات آب و هوا ، افزایش جمعیت جهان و ارزان نگه داشتن مواد غذایی نقش داشته باشد. شرایط جهانی به گونه ای است که اگر تغییرات اساسی در تکنولوژی روی ندهد، بهره وری در صنعت کشاورزی برای بیشتر محصولات افزایش چندانی نمی یابد و با ادامه روند فعلی بسیاری از کشاورزان قادر به ادامه کار نخواهند بود.))

منبع:

https://www.euronews.com/next/2021/08/17/using-gps-and-ai-to-check-plants-health-could-robocrop-tom-be-a-familiar-sight-on-farms

 

 

تجربه شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید