ریزش برگ کاج مطبق

محبوبه شاهوردی 424 بازدید

سلام وقتتون بخیر. بنده حدودا 4 ماه پیش از گلفروشی یک کاج مطبق خریداری کردم. اوایل مشکلی نبود و گیاه سالم و سرحال بود ولی با شروع فصل گرما برگ های کاج مطبق بیحال شده و حالت افتاده پیدا کرده و بعد از مدتی خشک شده و ریزش میکنن. محل گلدان هم کنار پنجره و روبروی کولر قرار داره، آبیاری رو مرتب و بعد از خشک شدن خاک گلدان انجام میدم. فقط یک مرتبه به گیاه کود گیاهان آپارتمانی دادم. به نظر شما امیدی به برگشت گیاه هست؟

سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز.

دوست گرامی در سوال شما نکته ای قابل توجه بود، این که گیاه شما روبروی کولر قرار داره، برخورد جریان هوای سرد از طریق کولر شدیدا برای گیاه ضرر داره. کاج مطبق یک گیاه حساس به سرماست و برخورد مداوم هوای سرد، باعث ایجاد شوک میشه. حتما برای بهتر شدن وضع گیاهتون جای گلدان رو عوض کرده و در مکانی با نور مستقیم و دمایی حدودا 20 درجه قرار بدین. یادتون باشه که حتما آب اضافه از زیر گلدان خارج بشه و زیرگلدانی نیز از آب تخلیه بشه.

کمبود رطوبت نسبی محیط نیز در بیحال شدن برگ ها نقش مهمی داره، پس برای تامین رطوبت میتونین از دستگاه بخور سرد و اسپری آب نزدیک برگ ها، استفاده کنین. یادتون باشه آب روی برگ قرار نگیره. کاج مطبق به دلیل رشد تقریبا کم، نیاز کودی پایینی داشته و هر 1/5 تا 2  ماه یک بار، کود مخصوص گیاهان آپارتمانی و هر دو ماه یکبار به مقدار کم کود آهن به گیاه بدهید.

امیدوارم با اقدامات انجام شده، گیاهتون دوباره سرحال و شاداب بشه.

لطفا دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

فایل با فرمت های ( 'gif','jpg','png', 'jpeg', 'pdf', 'mp4', 'mkv' ) قابل آپلود می باشد.
فایل های پیوست: